Hula hoop je zábava a způsob jak být fit.

Hoop Tábory

Příměstské tábory pro léto 2018

 1. CESTA KOLEM SVĚTA 16. – 20. 7. 2018, cestovatelská základna sokolovna Kozojedy, 1500 Kč
 2. INDIÁNSKÉ LÉTO 23. – 27. 7. 2018, indiánská základna ZŠ Oleška, 1500 Kč
 3. CESTA VESMÍREM – 13.8. – 17.8. 2018, odletová zóna ZŠ Oleška, 1500 Kč
 4. CESTA KOLEM SVĚTA S MEDVĚDY – 1.7. – 31.8. 2018, přístav Školka Medvědi, Havlíčkova 425, Kolín, 1200 Kč/týden

Rezervační poplatek 500 Kč se odevzdává zároveň s přihláškou – úhrada v hotovosti nebo na bankovní účet číslo: 2111767529/2700 (do poznámky jméno dítěte).

Sourozenecká sleva 10 % pro oba. Maximální kapacita jednoho tábora je 10 dětí.

Cena zahrnuje: pedagogický dozor, pitný režim + 2x svačinka, prostory a jejich hygienické vybavení, výlety, herní vybavení, sportovní i výtvarný materiál (vše, co budeme potřebovat pro dané téma), speciální sportovní lekce, odměny.

Stravování: zajištěn bude pitný režim (voda, šťávy, džusy), dopolední a odpolední svačinka (čerstvé ovoce, zelenina, snack, sušenka, pečivo slané či sladké), není možné zajištění obědů – prosíme rodiče, aby připravili dětem do krabičky domácí oběd (tousty, salátek, palačinky slané či sladké, sendvič..cokoliv ideálního na snědení rovnou z krabičky).

Denní režim: sraz 7.45-8.15 na základně tábora – program tábora – vyzvedávání dětí na základně 15.45-16.15

Programy: Celotýdenní aktivity budou zaměřeny na sporty všeho druhu, výtvarné techniky, tvořivé dílny i zajímavé výlety do okolí. Vše se bude vždy odvíjet od daného tématu tábora. Nezapomeneme na neustále zdokonalování jemné i hrubé motoriky, školáčci sem tam něco spočítají i napíšou v rámci her. Čekají nás hry pro mysl, smysly i tělo.  Jsou vítáni holky i kluci v rozmezí 4 -10 let. Činnosti budou přizpůsobeny aktuálnímu počasí, počtu dětí i jejich věku.

Odpovědná osoba: Ing. Martina Teslík Tesaříková (vzdělání v pedagogice, praxe v soukromých MŠ 5 let, pořádání mimoškolních aktivit a sportovních soustředění pro děti, spoluzakladatel Hoop Funny)

PROGRAM – CESTA VESMÍREM

 • Scházet se budeme vždy 7.45-8.15 v ZŠ Oleška, děti přijdou v oblečení dle aktuálního počasí, s sebou budou mít batůžek, láhev na pití a oběd v krabičce (je k dispozici lednice)
 • Tipy na studené obědy: palačinky slané či sladké, tousty, obložený chlebík, zeleninový či ovocný salát, sendvič, kuskus, těstovinový salát, zeleninové nebo bramborové placičky, buchty, muffiny s ovocem a další varianty, které vás rodiče napadnou – dopolední i odpolední svačina včetně pitného režimu bude zajištěna
 • Po dobu pěti dnů se pokusíme vstoupit do kosmického prostoru formou výchovně vzdělávacího programu, který bude zakomponován do harmonogramu tábora formou her a zajímavých aktivit.
 • 1) Seznámení se a nastavení pravidel – v ranním kruhu si budeme podávat hvězdičky, proměníme se v kosmonauty, povíme si o tom, co je vesmír, jak vznikl a že do něj patříme. První den trávíme celý ve škole a na přilehlé velké zahradě, které se stane naším kosmem. Nejprve se zaměříme na naši zeměkouli.
  2) Výtvarný den – sbíráme přírodní materiály, malujeme, vyrábíme, trénujeme naše ruce a šikovnost (přijde nám pomoci i pan J. Filípek s malováním a vesmírnou hrou). Vytvoříme naši vlastní sluneční soustavu včetně Slunce a Měsíce, povídáme si o jednotlivých planetách.
  3) Pohybový den – zkoušíme v praxi naší sluneční soustavu, vyrábíme hvězdy a i souhvězdí. Zajímáme se o komety, asteroidy i černé díry, nezapomene na mléčnou dráhu ani prstence jednotlivých planet.
  4) Den plný záhad – protože jsme ve vesmíru tak nesmíme zapomenout na to, že tu možná nejsme sami .. mimozemské civilizace, UFO, nevysvětlitelné úkazy – kam až naše představivost dosáhne. Zkusíme postavit raketoplán.
  5) Velký třesk – co se to stalo? Jak to bylo s dinosaury, velkoplošná omalovánka… a spoustu dalších aktivit.
 • Aktivity se budou střídat podle počasí a dle zájmu dětí, máme přeci prázdniny a chceme si je užít!